Prihlásenie
             
Študentské rádiá

IRŠ Rádio PaF

IRŠ Rádio PaF, v preklade Internátne rozhlasové štúdio Pedagógov a Filozofov pôsobí pri Prešovskej univerzite v Prešove od roku 1968.

Do činností, spojených s naštartovaním a rozbehnutím rádia sa aktívne zapájali mnohí známi umelci, režiséri a v neposlednom rade rozhlasoví či televízni moderátori a redaktori. Medzi nich patrí napríklad Karol Farkašovský (TV Markíza), Milan Zimnýkoval alias Junior (FUN radio), Katarína Vargová alias Káva (FUN radio) či Milan Ambróz alias Mimo (FUN radio), ktorí využívajú skúsenosti z Rádia PaF i naďalej.

Činnosť Rádia PaF je aktívna najmä počas zimného a letného semestra v akademickom roku. Vysielanie si môžu jeho poslucháči vypočuť od nedele do štvrtka vždy v čase od 18:00 do 24:00.

Rádio X

Rádio X je študentské rádio, vysiela pre študentov a aj jeho tím tvoria študenti. Je to médium pôsobiace na Žilinskej univerzite.

Rádio ŠtuRKo

Študentský Rozhlas Košice alebo inak ŠtuRKo je mladé internetové rádio študentov z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktoré existuje od roku 2006. Predchodcom rádia ŠtuRKo bolo internátne rádio s názvom Rádio Univerzita zabávajúce poslucháčov do roku 2000.

Rádio RAPEŠ

Rapeš je rozhlasové a nahrávacie štúdio Žilinskej univerzity, ktoré funguje od roku 1974. Ako prvé IRŠ (internátne rozhlasové štúdio) na Slovensku sme mali dva vysielacie okruhy - Rapeš Hliny (1974) a Rapeš Veľký diel (1987), pomenované podľa internátov, kde štúdia sídlili.

PULZ Rádio

Existujeme od nahmatania hudobného Pulzu na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Študenti vysielajúci pre študentov. Mladí ľudia, ktorí sa vzdelávajú a zabávajú zároveň.

Rádio INRO

INRO nie je v živote študentov Technickej univerzity vo Zvolene ničím novým. Jeho vznik sa datuje do roku 1968. Je jedným z dvoch najstarších študentských rozhlasov.

Rádio AETTER

Projekt je výnimočný v tom, že ho založili študenti sami. Škola tento nápad podporila a vyšla nám so všetkým v ústrety. A tak sa 28. februára 2011 rozozvučalo ďalšie študentské internetové rádio. Momentálne sme ešte v počiatkoch vysielania a sami sa ešte učíme, ako dobre treba robiť rádio. Svojim poslucháčom sme ponúkli dva vysielacie dni (od 18:00-23:00), ktoré boli nabité pestrým hovoreným programom.

Rádio 9

Rádio 9 je pôvodom Internátne Rozhlasové Štúdio pri ŠDaJ Jedlíkova 9 v Košiciach. Dnes sa profiluje ako študentské internetové rádio

Rádio Tlis

Študentské rádio

Webhosting a support pre srvs.sk zabezpečuje Študentský cech strojárovŠtudentský cech strojárov