Prihlásenie
             
2014

Študentská rada vysokých škôl na historicky prvom zasadnutí Valného zhromaždenia V4Plus Student Alliance

Nedeľa, 30 November 2014 13:30
Hodnotenie článku
(0 hlasov)

Reprezentanti národných študentských únií z krajín V4 + sa stretli vo Vyšehrade na 1. Valnom zhromaždení študentskej aliancie “V4Plus Student Alliance”. Zástupcovia Študentskej rady vysokých škôl sa zúčastnili na stretnutí ako jedna zo zakladajúcich členov novo založeného bloku východo – a stredoeurópskych študentských organizácii spolu s partnermi: HÖOK (Maďarsko), SK RVŠ (Česká republika), PSRP (Poľsko) a ANOSR (Rumunsko).

 

Na tomto stretnutí sa zúčastnila delegácia ŠRVŠ v zložení: predsedníčka Katarína Stoláriková, podpredseda Peter Beňo, tajomník pre zahraničie Frencien Bauer, tajomníčka pre financie Viera Tomaničová a koordinátorka pre Erasmus+ Karolína Kabátová.  ŠRVŠ vkladá obrovské úsilie a očakávania, ktoré  pomôžu naplniť misiu V4Plus Student Alliance.

 

Patrónom stretnutia bol Gergely Prőhle, zástupca štátneho tajomníka pre zahraničné záležitosti a EU (Ministerstvo ľudských zdrojov Maďarska). Medzi ďalšími hosťami boli Edit Szilágyiné Bátorfi, národná koordinátorka V4 a pán  György Lukács, štátny radca  odboru kultúrnej diplomacie (Ministerstvo zahraničných vecí a obchodu Maďarska).

 

Členovia V4+ veria, že vďaka silnej a hrdej strednej Európy môžeme byť spoločne úspešní a silnejší. Spolupráca v oblasti vysokého školstva je obzvlášť kľúčová pre budúcnosť všetkých národov. V4 Plus Student Alliance bola založená práve na podporu takých záujmov.

Zobrazené 12935 krát Posledná úprava Pondelok, 09 Marec 2015 11:21

Webhosting a support pre srvs.sk zabezpečuje Študentský cech strojárovŠtudentský cech strojárov