Prihlásenie
             
2014

Kandidáti do Európskeho Parlamentu volia vzdelávanie

Utorok, 04 Február 2014 17:51
Hodnotenie článku
(1 Hlas)

BRUSEL – Dnes (04.02.2014) začala Európska študentská únia (ESU) kampaň pre nadchádzajúce Európske parlamentné voľby. Počas kampane budú kandidáti vyzvaní, aby podpísali, dodržiavali a rozširovali myšlienky vzdelávaciemu manifestu.

Národné študentské únie v Európe budú žiadať kandidátov ich krajín, aby podpísali manifest, ktorý vyjadruje čo študenti žiadajú od Európskeho Parlamentu v rámci vysokého školstva. Kandidáti podpísaním tohto dokumentu ukážu ich podporu desiatich článkov, ktoré boli uznané najvyšším vedúcim orgánom ESU minulý rok v decembri. 

“Potrebujeme, aby bol hlas študentov vypočutý v parlamente. Z tohto dôvodu sme vytvorili manifest s desiatimi najdôležitejšími bodmi, za ktoré by sme radi videli parlament pracovať,” hovorí Elin Blomqvist, členka výkonného výboru ESU, ktorá je hlavnou organizátorkou kampane.

 

Webová stránka a podujatia

ESU založila novú webovú stránku http://www.voteforeducation.eu/, ktorá bude slúžiť ako nástroj kampane. Podpísaní kandidáti zo všetkých členských krajín Európskej únie, mimo Belgicka, Nemecka a Talianska, budú uverejnení na stránke. Títo kandidáti budú tí, ktorí sú podporovateľmi študentského manifestu. Slogan kampane “Volíme vzdelávanie” charakterizuje zámer ESU, aby upriamil pozornosť na vysokoškolské vzdelávanie v predvolebných debatách. Kandidáti nebudú informovaní len o študentských očakávaniach volieb, ale študenti a ostatní partneri budú mať možnosť vidieť, čo kandidáti podporujú počas kampane. Všetci kandidáti tak budú mať možnosť ukázať ich zodpovednosť za sľuby.

Niekoľko podujatí bude organizovaných ako súčasť kampane “Voľte vzdelávanie”, zahrňujúcich manifesty v Luxemburgu v marci a diskusie pri okrúhlom stole so študentmi v Európskom Parlamente v apríli. Organizátori kampane z ESU budú tiež účastní na Európskych mládežníckych podujatiach v Štrasburgu v máji. Konečný zoznam podujatí bude dostupný na stránke kampane. 

 

Zaregistrujte sa do hlasovania

ESU dúfa, že kampaň bude slúžiť nie len na zvyšovanie povedomia o vysokoškolskom vzdelávaní v predvolebných debatách, ale aj na podporu zvýšenia povedomia o voľbách do Európskeho Parlamentu v máji. Len vďaka voleniu môžu mladí prispieť k zmene a ovplyvniť tvorbu politických procesov vo vysokom školstve. 

“Mladí ľudia sú budúcnosť Európy a rozhodnutia, ktoré budú prijaté, budú ovplyvňovať ich život v najbližších rokoch. Toto je dôvod prečo je dôležité, aby boli študentské myšlienky a požiadavky vypočuté v parlamente,” hovorí Blomqvist.

 

V prílohe je priložený desať bodový manifest.

 

Petra Rendková

tajomníčka pre PR 

Zobrazené 9705 krát Posledná úprava Pondelok, 09 Marec 2015 11:21

Webhosting a support pre srvs.sk zabezpečuje Študentský cech strojárovŠtudentský cech strojárov